fot. PAP/EPA.

Holandia: Stolica zabroniła protestować przeciwnikom rządowej polityki walki z COVID-19

Władze Amsterdamu zakazały protestu przeciwko obostrzeniom, wprowadzonym w związku z pandemią koronawirusa, który miał się odbyć w najbliższą niedzielę. Burmistrz Femke Halsema wyjaśnił, że decyzja została podjęta „w interesie zdrowia publicznego”.

Protest „Razem dla Holandii” miał zgromadzić na Museumplain w centrum miasta 25 tys. przeciwników szczepień na koronawirusa oraz rządowej polityki walki z COVID-19.

Władze uznały jednak, że byłby on zbyt liczny i wyraziły zgodę na udział tylko 3,5 tys. osób, co z kolei odrzucili organizatorzy manifestacji.

„Demonstranci chcieli szukać konfrontacji i planowali użycie siły” – głosi oświadczenie stołecznego ratusza.

Media twierdzą w piątek, iż motyw władz Amsterdamu mógł być inny. Z informacji dziennika „Het Parool” wynika bowiem, że funkcjonariusze specjalnej jednostki policji Mobile Unit (ME) zapowiedzieli, że w niedzielę będą strajkować. Oznacza to, że władze miasta miałyby problem z zabezpieczeniem demonstracji.

Mimo decyzji Urzędu Miasta główny organizator protestu Michel Reijinga wezwał ludzi do przyjścia i picia kawy na Museumplein. Opozycyjne Forum na rzecz Demokracji (FvD) również zaapelowało o przyjście tego dnia do centrum miasta.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl