gov.pl/web/rodzina

Min. M. Maląg: Z okazji Nowego Roku życzę Państwu wszelkiej pomyślności i mocy szczęścia

Z okazji zbliżającego się Nowego Roku 2022 serdecznie życzę Państwu wszelkiej pomyślności i mocy szczęścia. Żywię głęboką nadzieję, że będzie on lepszy, niż mijający – napisała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

„Z okazji zbliżającego się Nowego Roku 2022 serdecznie życzę Państwu wszelkiej pomyślności i mocy szczęścia” – czytamy w życzeniach opublikowanych na stronie internetowej MRiPS.

Marlena Maląg wyraziła nadzieję, że Nowy Rok będzie „lepszy, niż mijający, uda się nam wspólnie pokonać przeciwności losu i będziemy mogli znów bez ograniczeń cieszyć się wzajemną obecnością”.

„Życzę, by 2022 rok sprzyjał realizacji planów i zamierzeń, pozwalał na osiąganie założonych celów, dawał jak najwięcej szans na spełnianie postanowień. Niech otwiera przed Państwem nowe horyzonty i wytycza ścieżki prowadzące do sukcesów” – podkreśliła.

Dodała, że życzy aby rok 2022 był rokiem „wzmacniania więzi, nawiązywania przyjaźni, pełen życzliwości otoczenia, serdeczności bliskich i miłości”.

„Przełom roku to też czas na podsumowania i plany. Z przekonaniem mogę stwierdzić, że ten rok był przyjazny dla polskich Rodzin. Dzięki Tarczom Antykryzysowym do minimum ograniczyliśmy skutki pandemii, ratując tysiące firm i miliony miejsc pracy. Kontynuowaliśmy i rozwijaliśmy wszystkie programy społeczne. Pamiętaliśmy o Seniorach, wypłacając 13. i 14. emeryturę” – przypomniała Maląg.

Zapowiedziała, że rok 2022 – dzięki programowi „Polski Ład”, którego pierwszym działaniem jest startujący już od stycznia „Rodzinny Kapitał Opiekuńczy” – „też powinien być dobry”.

„W kolejności czekają korzystne zmiany w podatkach, jak PIT-0 dla seniorów aktywnych zawodowo, czy dopłaty do żłobków” – napisała.

„Życzę, byśmy nadal byli solidarni, ofiarni we wspólnym radzeniu sobie z trudnościami, odpowiedzialni i troszczący się o wspólną przyszłość” – zaapelowała.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl