fot. https://twitter.com/MRiPS_GOV_PL

Min. M. Maląg: Wydłużamy o rok „Mały ZUS plus”

Sercem polskiej gospodarki są małe firmy. Pracowaliśmy nad rozwiązaniami, aby tzw. Mały ZUS był wydłużony o rok, chcemy dać oddech małym firmom dla dalszego rozwoju – powiedziała w środę minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Szefowa MRiPS na konferencji prasowej podkreśliła, że sytuacja na rynku pracy jest stabilna. Wskazała, że stopa bezrobocia w Polsce jest historycznie niska i wyniosła pod koniec kwietnia 5,2 procent.

https://twitter.com/MRiPS_GOV_PL/status/1663889354350112769

Minister przypomniała działania rządu w czasie pandemii COVID-19 i pomoc dla przedsiębiorców w tym czasie.

„Sercem polskiej gospodarki są małe firmy. Te firmy, które dają potencjał rozwojowy naszego kraju. Dlatego została podjęta decyzja. Z ministrem rozwoju i technologii Waldemarem Budą pracowaliśmy nad rozwiązaniami, które mają przyczynić się (…) o tym, aby tzw. Mały ZUS był świadczeniem, który jest o jeden rok wydłużany, żeby dać oddech małym firmom dla dalszego rozwoju” – powiedziała minister rodziny.

Poinformowała, że rozwiązanie obejmie ponad 300 tys. firm.

W ubiegłym tygodniu Sejm uchwalił ustawę o świadczeniu wspierającym dla osób z niepełnosprawnościami. W czasie prac w komisji złożono poprawkę wydłużającą o dodatkowe 12 miesięcy możliwość skorzystania z obniżonej składki ZUS według zasady tzw. Małego ZUS-u Plus. Będą mogli skorzystać z niej ci pracodawcy, którzy przynajmniej jeden miesiąc w 2023 roku na takich zasadach odprowadzali składki ZUS.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl