fot. PAP/Tomasz Gzell

Min. M. Maląg: Jesteśmy drugim państwem w Unii Europejskiej z najniższym bezrobociem

Stopa bezrobocia w październiku wyniosła 5,1 proc. czyli jest na takim samym poziomie, co miesiąc wcześniej – wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznedgo.

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła w październiku 796 tys. wobec 801 tys. osób we wrześniu.

Dane GUS są zgodne z wcześniejszym szacunkiem ministerstwa rodziny i polityki społecznej.

Szefowa resortu, Marlena Maląg, oceniła, że bezrobocie w Polsce jest na historycznie niskim poziomie.

Gdy spojrzymy na dane Eurostatu, jesteśmy drugim państwem w Unii Europejskiej z najniższym bezrobociem. Ta tendencja się utrzymuje. Spada liczba bezrobotnych. Od 32 lat jest to najmniejsza liczba, bo mniej niż 800 tysięcy. Przypomnę, że w 2013 r. osób bezrobotnych w Polsce było ponad 2 mln 300 tysięcy. To potężny progres i inwestycja w to, żeby rynek pracy był rynkiem pracownika – mówiła Marlena Maląg.

Zdaniem analityków Polskiego Instytutu Ekonomicznego w najbliższych miesiącach możemy się spodziewać, że bezrobocie nieco wzrośnie.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl