twitter.com/mblaszczak

Wicepremier M. Błaszczak o pierwszej edycji programu „Trenuj z wojskiem”: Żołnierze z 17 jednostek przeszkolili prawie 4 tysiące osób

Od początku października żołnierze z 17 jednostek przeszkolili prawie 4 tys. osób w pierwszej edycji programu „Trenuj z wojskiem”. Szef MON, wicepremier Mariusz Błaszczak, zapowiedział, że w styczniu ruszy kolejna edycja akcji.

„Za nami pierwsza edycja programu >>Trenuj z wojskiem<<. Od początku października żołnierze z 17 jednostek przeszkolili prawie 4 tys. osób” – poinformował na Twitterze wicepremier, minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak.

W ramach akcji przygotowanej przez MON i Wojsko Polskie w październiku i listopadzie – w jednostkach na terenie całego kraju – chętni mogli przejść jednodniowe bezpłatne szkolenia przygotowane pod hasłem „Trenuj z wojskiem”. Uczestnicy mogli nauczyć się podstawowych umiejętności związanych m.in. z posługiwaniem się bronią, strzelaniem, walką wręcz, zasadami przetrwania w terenie oraz udzielania pierwszej pomocy.

Szef MON poinformował w sobotę, że kolejna edycja akcji rozpocznie się w połowie stycznia.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl