fot. PAP/Piotr Nowak

6 tysięcy osób starszych skorzystało z Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów

Ponad 6 tys. osób starszych skorzystało już z uruchomionego przez rząd Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów – poinformowała minister rodziny Marlena Maląg.

Osoby starsze wymagają szczególnego wsparcia. Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów to przedsięwzięcie, które ruszyło tydzień temu.

– To ludzie dobrej woli. Przede wszystkim zależy nam, Szanowni Państwo, abyście pozostali w domu, ale nie pozostawieni sami sobie. Zobowiązujemy się, że o Państwa zadbamy. Program Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów funkcjonuje od tygodnia. 6,5 tys. seniorów do tej pory skorzystało z niego i poprosiło o pomoc. Po drugiej stronie są ludzie dobrej woli, wolontariusze, organizacje młodzieżowe, Caritas, harcerze, wielu ludzi dobrej woli. Dla wolontariuszy, dla tych, którzy chcą współpracować z nami, realizować ten program, została utworzona strona: www.wspierajseniora.pl. Tam poprzez zgłoszenie się, wypełnienie ankiety, możecie Państwo uczestniczyć w tym pięknym przedsięwzięciu. 100 mln zł rządowych środków przygotowanych przez MRiPS zostało przekazanych poprzez wojewodów, abyśmy sprawnie, skutecznie i szybko mogli realizować ten program – powiedziała Marlena Maląg.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl