fot. https://twitter.com/MRiPS_GOV_PL

1218 zł „na rękę” – tyle od marca wyniesie najniższa emerytura  

Od 1 marca br. najniższa emerytura wyniesie blisko 1218 złotych „na rękę” – poinformowała dziś Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej. Szefowa resortu wystąpiła na wspólnej konferencji prasowej z premierem Mateuszem Morawieckim, który mówił, że wskaźnik waloryzacji rent i emerytur w tym roku wyniesie 107 procent.

https://twitter.com/MRiPS_GOV_PL/status/1492073544238473230

Minister Marlena Maląg zwróciła uwagę, że wsparcie dla seniorów jest realizowane przez rząd w dwóch filarach: finansowym oraz w zakresie aktywności osób starszych. Mówiąc o pierwszym z nich, szefowa resortu wymieniła przywrócony wiek emerytalny, waloryzację świadczeń oraz wypłaty „trzynastek” i „czternastek”.

W tym roku, analizując potrzeby seniorów, kolejny raz czternasta emerytura będzie wypłacona. I waloryzacja. Rekordowa waloryzacja, która już od 1 marca obejmie naszych emerytów i rencistów. Świadczenie emerytalne będzie wynosiło na rękę 1217 zł 98 groszy. To rekordowe wsparcie; to kolejne miliardy, które dzięki dobremu zarządzaniu finansami publicznymi możemy dedykować naszym emerytom. Waloryzacja będzie inwestycją ok. 18 mld złotych – zaznaczyła szefowa resortu.

Marlena Maląg poinformowała również, że w ubiegłym roku dodatkowe wsparcie dla seniorów – w tym m.in. „trzynastka” i „czternastka” – wyniosło 36 mld złotych. To – jak zaznaczyła – 10 razy więcej niż w 2015 roku.

https://twitter.com/PremierRP/status/1492062536728039424

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl