Obraz autorstwa Freepik

Od dziś wzrastają emerytury i renty

W związku z coroczną waloryzacją emeryci i renciści otrzymają od dziś świadczenia wyższe o ponad 12 procent. Najniższa emerytura wzrośnie o 192 zł i będzie wynosiła 1780 zł i 96 gr brutto. Tej samej wysokości będzie renta rodzinna, renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy oraz renta socjalna. Z kolei świadczenie z tytułu częściowej niezdolności do pracy wyniesie 1335 zł i 72 grosze.

Beata Kopczyńska, rzecznik śląskiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, powiedziała, że decyzję o nowej wysokości świadczenia otrzyma każdy emeryt i rencista.

– Wysyłka decyzji waloryzacyjnych rozpocznie się nie wcześniej niż w kwietniu. Wraz z decyzjami o waloryzacji ZUS wyśle również decyzję o przyznaniu tzw. trzynastki. Wcześniej informację o wysokości waloryzacji będzie można sprawdzić na swoim koncie na Platformie Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznychpoinformowała rzecznik.

Waloryzacji podlegają także dodatek pielęgnacyjny i dodatek dla sierot zupełnych, a także świadczenia i zasiłki przedemerytalne. Aby otrzymać wyższe świadczenie nie trzeba składać żadnych wniosków – waloryzacja odbywa się automatycznie.

https://twitter.com/zus_pl/status/1760604361393135672

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl