fot. TV Trwam

A. Macierewicz: Rolnicy – tak jak kiedyś „Solidarność” – tworzą dzisiaj fundament walki o niepodległość

Składamy dzisiaj hołd Żołnierzom Niezłomnym. To oni przekazali narodowi polskiemu ideę niepodległości. Obecnie Unia Europejska z jednej strony, a Rosja z drugiej strony dążą do tego, żeby zlikwidować państwo polskie. Zdają sobie z tego sprawę przede wszystkim rolnicy, którzy – tak jak kiedyś „Solidarność” – tworzą dzisiaj fundament walki o niepodległość – mówił Antoni Macierewicz, poseł Prawa i Sprawiedliwości, były szef ministerstwa obrony narodowej, w felietonie „Głos Polski” na antenie TV Trwam.

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W całej Polsce odbywają się dziś uroczystości przypominające ich bohaterstwo i poświęcenie dla Ojczyzny.

– To hołd dla tych żołnierzy, którzy walczyli o niepodległość Polski także po 1945 roku. Rosjanie, okupanci oraz współpracujący z nimi Sowieci w Polsce traktowali ich jako żołnierzy wyklętych. Po wszystkich miastach rozwieszano wielkie obrazy żołnierzy Armii Krajowej z wykrzywioną twarzą i podpisem: „Zaplute karły reakcji”. Tych, którzy walczyli o niepodległość, tych, którzy działali na rzecz tego, żeby Polska nie była państwem okupowanym przez Sowietów; żeby naród Polski nie był niszczony. Tylko w 1947 roku aresztowano 80 tys. tych żołnierzy. Wtedy walka z Sowietami obejmowała ponad 200 tys. Polaków – przypomniał Antoni Macierewicz.

 
Poseł zwrócił uwagę, że to właśnie postawa Żołnierzy Niezłomnych doprowadziła do przekazania kolejnym pokoleniom, że mamy obowiązek walczyć o niepodległość Polski.

– Tak rzeczywiście było: rok 1956 – wielka demonstracja w Poznaniu; wielka walka robotników o odzyskanie niepodległości odnosząca się również do problemów gospodarczych. Od tego czasu każde kolejne pokolenie doprowadzało do tego, że przesuwaliśmy potencjał komunistów coraz dalej – w coraz mniejszym stopniu odgrywali oni skuteczną rolę. Wielkie powstania miały również miejsce w 1970 r. oraz 1976 roku. Wtedy rozpoczęliśmy pomoc dla tych ludzi z harcerzami z 1 Warszawskiej Drużyny Harcerskiej im. Romualda Traugutta, a następnie stworzyliśmy Komitet Obrony Robotników, by publicznie podjąć działanie niepodległościowe, nie konspiracyjnie. Było jasne, że Polacy nie będą się już powstrzymywać, gdyż walka o niepodległość była konieczna – kontynuował polityk.     

Antoni Macierewicz podkreślił, że przełomowym momentem w walce o niepodległość był wybór Jana Pawła II na Papieża w 1978 roku.

– To zmieniło sytuację całkowicie. Zmieniło ją w taki sposób, że powstała „Solidarność” jako podsumowanie walki o niepodległość. Ta ponad dziesięciomilionowa struktura była fundamentem odzyskania niepodległości. Dlatego dzisiaj składamy hołd Żołnierzom Niezłomnym. Żołnierzom, którzy byli wyklęci, a ich rodziny były kontrolowane przez Służbę Bezpieczeństwa do ich śmierci. Składamy im hołd, ponieważ to oni przekazali narodowi polskiemu ideę niepodległości. Ona obecnie jest dla nas dużo bardziej konieczna niż była dawniej. Dzisiaj Unia Europejska z jednej strony, a Rosja z drugiej strony dążą do tego, żeby zlikwidować państwo polskie. Zdają sobie z tego sprawę nie tylko szerokie grupy społeczne, ale przede wszystkim rolnicy, którzy – tak jak kiedyś „Solidarność” – tworzą dzisiaj fundament walki o niepodległość – akcentował autor felietonu „Głos Polski”.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl