Od dziś więcej osób skorzysta z programu „500 plus” dla niesamodzielnych

Od marca więcej osób skorzysta z programu „500 plus” dla niesamodzielnych. Dziś wzrasta próg uprawniający do świadczenia uzupełniającego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Będzie on wynosił 2 tys. 419 zł i 33 gr brutto. To wzrost o ponad 261 złotych.

Krystyna Michałek, rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w województwie kujawsko-pomorskim, tłumaczy, że zmiana progu nie oznacza, iż osoby pobierające „500 plus” dla niesamodzielnych muszą od nowa ubiegać się o to świadczenie. [czytaj więcej]

– Wniosek należy złożyć, jeśli upłynął okres, na który została orzeczona niezdolność do samodzielnej egzystencji lub jeśli nowy próg dochodowy pozwala obecnie na uzyskanie świadczenia, do którego wcześniej nie było prawa. O świadczenie „500 plus” dla niesamodzielnych mogą ubiegać się osoby mieszkające w Polsce, które ukończyły 18 lat, są niezdolne do samodzielnej egzystencji oraz nie mają świadczeń pieniężnych finansowanych ze środków publicznych lub suma tych świadczeń nie przekracza od 1 marca kwoty 2 tys. 419 zł i 33 gr brutto – informuje Krystyna Michałek.

Katalog świadczeń finansowanych ze środków publicznych mających wpływ na prawo i wysokość świadczenia uzupełniającego dostępny jest na stronie ZUS i w każdej placówce Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl