PAP/Paweł Supernak

Od jutra będą obowiązywały godziny dla seniorów

Od jutra od godziny 10.00 do 12.00 będą obowiązywały godziny dla seniorów w sklepach, aptekach i drogeriach. Jednocześnie minister Marlena Maląg  zaapelowała do seniorów o maksymalne ograniczenie wychodzenia z domów i stosowanie zasad bezpieczeństwa.

Seniorzy są obecnie w trudnej sytuacji ze względu na wzrost zachorowań na koronawirusa. Osoby starsze są bardziej narażone na zachorowania.

– Zwracamy się do naszych seniorów – jeżeli nie ma takiej potrzeby wychodzenia z domu, to prosimy, aby seniorzy pozostali w domu. Natomiast chcemy być o krok przed. (…) Dlatego od jutrzejszego dnia zostaje wprowadzony powrót godzin zakupów dla seniorów – powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Godziny dla seniorów w sklepach spożywczych, drogeriach czy w aptekach będą obowiązywały między godziną 10.00 a 12.00. Seniorzy mogą dokonywać zakupów także w innych godzinach, ale ten czas jest dedykowany szczególnie dla nich, by zapewnić jak największe bezpieczeństwo osobom starszym. Jednocześnie minister zaapelowała o zachowanie zasad bezpieczeństwa.

– Dezynfekcja, odpowiedni dystans, maseczka – zaznaczyła minister Marlena Maląg.

Minister Marlena Maląg zachęciła też do zainstalowania aplikacji „STOP COVID – ProteGO Safe”. Oprogramowanie poinformuje nas m.in. o kontakcie z osobą zakażoną i podpowie co należy zrobić w takiej sytuacji.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl