fot. PAP/Rafał Guz

Rusza nabór ofert do przyszłorocznej edycji programu „Maluch plus”

Rusza dziś nabór ofert do przyszłorocznej edycji programu „Maluch plus”. Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej przypomina, że samorządy mogą się starać o dofinansowanie nawet do 33 tys. zł na jedno nowe miejsce w żłobku lub klubie dziecięcym.

Celem programu jest tworzenie nowych i dofinansowanie już istniejących miejsc opieki nad dziećmi do lat trzech.

Jego budżet to 450 mln złotych. Te środki pozwolą na powstanie wielu ośrodków dla maluchów, cennych szczególnie z punktu widzenia pracujących rodziców – wskazała wiceminister rodziny Alina Nowak.

– Dla nas bardzo cenne jest to, żeby realizować ten program i żeby rodzice mogli godzić życie zawodowe z życiem rodzinnym. Wnioski należy składać do urzędu wojewódzkiego ze względu na położenie danej gminy. Myślę, że to jest bardzo cenna inicjatywa i z roku na rok ministerstwo stara się usprawnić, ulepszać realizację tego programu, aby zarówno dzieci do 3 roku życia miały właściwą opiekę, ale również żeby rodzice byli bezpieczni i mieli poczucie bezpieczeństwa, że ich dzieci są w dobrych rękach i podlegają właściwej opiece – podkreśliła Alina Nowak.

W przypadku nowych miejsc opieki tworzonych przez gminy wnioski można składać do 16 października. Natomiast termin dla pozostałych modułów upływa 6 listopada.

W Polsce działa ponad 6,4 tys. żłobków i klubów dziecięcych, które oferują blisko 192 tys. miejsc opieki. Resort zwraca uwagę, że to o niemal 100 tys. więcej niż w 2015 roku.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl