fot. pixabay.com

RCB: W weekend utonęły trzy osoby

W sobotę utonęły dwie osoby, a w niedzielę jedna – przekazało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Od 1 kwietnia tego roku Komenda Główna Policji odnotowała 326 utonięć.

Jak przekazało RCB, w sobotę jedna osoba utonęła w miejscowości Stary Otok (woj. dolnośląskie), a druga w Żydowie (woj. zachodniopomorskie). Natomiast w niedzielę utonęła osoba w miejscowości Szałkowo (woj. warmińsko-mazurskie). Od 1 kwietnia Komenda Główna Policji odnotowała 326 utonięć.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, aby pływać tylko w wyznaczonych miejscach, nigdy nie wchodzić do wody po alkoholu lub środkach odurzających, a także, by wkładać kapok będąc na łódce, kajaku bądź rowerze wodnym.

RCB przestrzega także, by nie skakać do wody w nieznanych miejscach, nie wbiegać rozgrzanym do wody, nie wypływać na materacu daleko od brzegu, nie wchodzić do wody bezpośrednio po posiłku, pływać tylko w wyznaczonych do tego miejscach, a także stosować się do poleceń ratownika.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl