fot. pixabay.com

Mazowsze: Włamał się do stacji transformatorowej, poraził go prąd

37- letni mężczyzna doznał ciężkich oparzeń tuż po tym, jak włamał się do stacji transformatorowej w Józefosławiu (powiat piaseczyński). Ze wstępnych ustaleń wynika, że chciał on ukraść miedziane elementy – poinformowała Komenda Stołeczna Policji.

Informację o włamaniu do jednej ze stacji transformatorowych w Józefosławiu policjanci z Piaseczna otrzymali od dyspozytora zakładu energetycznego.

„Z ustaleń wynikało również, że osoba, która tam wtargnęła, została najprawdopodobniej porażona prądem” – podał nadkom. Jarosław Sawicki z KSP.

Funkcjonariusze ustalili, że do jednego ze szpitali na terenie powiatu piaseczyńskiego zgłosił się poparzony mężczyzna.

„Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego i dzielnicowi w szpitalu zastali znanego im 37-latka” – zrelacjonował nadkom. Sawicki.

Mężczyzna, według ustaleń policji, włamał się do stacji z zamiarem kradzieży elementów miedzianych. Gdy wszedł do środka, wytworzył się łuk elektryczny i intruz został dotkliwie porażony.

„Przestępstwo usiłowania kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10. Może ono jednak skończyć się również śmiercią lub kalectwem” – podkreślił policjant.

PAP

drukuj