fot. flickr.com

Wielkopolskie: policja zatrzymała oszusta ściganego pięcioma listami gończymi

Wielkopolscy policjanci zatrzymali w Poznaniu 22-latka poszukiwanego za oszustwa popełnione w całej Polsce. Za mężczyzną, który miał oszukiwać nabywców sprzedawanego w sieci towaru, wydano m.in. pięć listów gończych.

Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak poinformował we wtorek, że mieszkaniec Wielkopolski sprzedawał przez internet telefony i sprzęt komputerowy. Po otrzymaniu pieniędzy od nabywców nie wysyłał im towaru.

Bartosz B. ukrywał się od marca ub. roku. Kilka dni temu jego sprawą zajęli się funkcjonariusze z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Poznaniu.

„Wiązało się to z tym, że poszukiwany popełnił wiele przestępstw w całej Polsce. Wiele sądów i prokuratur wystawiło łącznie 76 nakazów i postanowień o poszukiwaniu. Było to także pięć listów gończych i pięć zarządzeń o osadzeniu w areszcie śledczym” – poinformował Andrzej Borowiak.

Jak dodał, Bartosz B. został po zatrzymaniu przetransportowany do poznańskiego aresztu, gdzie będzie oczekiwał na wykonanie kar więzienia i kolejne procesy sądowe.

PAP/RIRM

drukuj