fot. PAP/Maciej Kulczyński

Rozpoczęła się procedura zwolnienia funkcjonariuszy zamieszanych w sprawę śmierci I. Stachowiaka

W związku ze śmiercią Igora Stachowiaka wszczęto postępowanie administracyjne zwolnienia 5 funkcjonariuszy komendy miejskiej Wrocław-Stare Miasto. O rozpoczęciu procedury poinformował nadinspektor Tomasz Trawiński, nowy komendant wojewódzki policji we Wrocławiu.

Komendant dodał, że szósty policjant, który brał udział w czynnościach ws. zatrzymaniem Stachowiaka, zwolnił się z policji na własną prośbę w ubiegłym roku.

– Mam pełną świadomość tego, że dla osób, które sprzeniewierzyły się słowom Roty ślubowania, które lekceważą procedury policyjne, nie ma miejsca w szeregach policji. Należy również wyciągnąć wnioski z tego zdarzenia i wnioski są już wyciągane. Po pierwsze, poleciłem służbom logistycznym dokonania sprawdzenia systemów monitoringu wizyjnego w jednostkach policji garnizonu śląskiego oraz przygotowania projektu zamontowania monitoringu wizyjnego w jednostkach policji naszego garnizonu w miejscach, strefach ogólnodostępnych oraz w pomieszczeniach, w których wykonywane są czynności z zatrzymanymi osobami – powiedział Tomasz Trawiński.

Nadinspektor Tomasz Trawiński objął funkcję dolnośląskiego komendanta wojewódzkiego policji we Wrocławiu w poniedziałek po zdymisjonowaniu m.in. swego poprzednika i jego zastępcy ds. prewencji.

Igor Stachowiak w połowie maja 2016 roku został zatrzymany na wrocławskim rynku. Policja poszukiwała go za oszustwa. Według funkcjonariuszy, mężczyzna był agresywny i dlatego musieli użyć paralizatora. Po przewiezieniu na komisariat stracił przytomność i pomimo reanimacji zmarł.

RIRM

drukuj