fot. Tomasz Strąg

Min. J. Brudziński: Policja zatrzymała podejrzewanego o napaść na byłego prezydenta Siedlec

Funkcjonariusze policji zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o ugodzenie nożem Wojciecha Kudelskiego, byłego prezydenta Siedlec – poinformował w poniedziałek Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji.

Były prezydent Siedlec został zaatakowany przez nieznanego sprawę w poniedziałek przed godz. 8. Sprawca zbiegł i był poszukiwany przez policję. Były prezydent z obrażeniami ciała trafił do szpitala i przebył operację.

,,Funkcjonariusze @PolskaPolicja zatrzymali mężczyznę podejrzanego o ugodzenie nożem wieloletniego prezydenta Siedlec, a dziś radnego @pisorgpl sejmiku województwa mazowieckiego Wojciecha Kudelskiego” – napisał w poniedziałek na Twitterze Joachim Brudziński, szef MSWiA.

Wcześniej w poniedziałek prok. Krystyna Gołąbek, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Siedlcach podała, że na miejscu zdarzenia jest obecny prokurator.

,,Prokurator na miejscu zdarzenia prowadzi czynności w zakresie niezbędnym do wszczęcia śledztwa. Są dokonywane oględziny miejsca zdarzenia. Został zabezpieczony monitoring, który jest obecnie poddawany analizie” – zaznaczyła Krystyna Gołąbek.

PAP/RIRM

drukuj