fot. PAP/Grzegorz Momot

PKL: 176,7 mln zł za 99,77 proc. akcji Polskich Kolei Linowych, właściciela kolejki na Kasprowy

176,7 mln zł zapłacił Fundusz FIZAN – którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza PFR – za 99,77 proc. akcji Polskich Kolei Linowych – poinformował zarząd spółki PKL, do której należą, m.in. kolejki linowe na Kasprowy Wierch czy Gubałówkę.

Polski Fundusz Rozwoju 9 października 2018 r. ogłosił zakup akcji PKL. Kwota transakcji nie została ujawniona. Na transakcję potrzebna była zgoda Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, dlatego Fundusz złożył do tego urzędu wniosek o przejęcie kontroli nad spółką Altura z siedzibą w Luksemburgu, która posiadała 99,77 proc. akcji kolejek. Resztę akcji mają podhalańskie samorządy na czele z Zakopanem.

,,Kwota zapłacona przez Fundusz za pośrednie nabycie 99,77 proc. akcji PKL, po odjęciu kwot wynikających z umowy nabycia akcji, w szczególności wartości długu netto Altura, a więc spółki celowej do transakcji, wyniosła 176,7 mln zł. Z kolei wartość nabywanych akcji PKL uwzględniająca dług netto Spółki wyniosła 417,3 mln zł” – podał zarząd PKL.

W komunikacie zarząd PKL podkreślił, że nowy właściciel spółki ,,przyczyni się do jej dynamicznego rozwoju, w szczególności poprzez realizację inwestycji wzmacniających infrastrukturę PKL, co podniesie atrakcyjność turystyczną Tatr i Beskidów” i będzie z korzyścią dla lokalnej społeczności.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl