Lubuskie: policja przechwyciła prawie 3 tony nielegalnego tytoniu

Policjanci z Nowej Soli (Lubuskie) zajęli prawie 3 tony nielegalnego tytoniu. Straty, jakie mógł ponieść Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego to ponad 1,3 mln zł – poinformowała w piątek rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli Justyna Sęczkowska.

Zatrzymany w tej sprawie został 26-letni kierowca, który przewoził nielegalny towar. Po przedstawieniu zarzutów został zwolniony. Przed sądem będzie odpowiadał z wolnej stopy.

„Mieszkaniec Zielonej Góry usłyszał zarzuty posiadania wyrobów bez akcyzy. Za posiadanie znacznej ilości tytoniu, które objęte jest obecnie odrębnym postępowaniem, grozi do trzech lat pozbawienia wolności i wysoka kara finansowa” – dodała rzecznik.

Kontrabandę przechwycili policjanci z komisariatu w Kożuchowie na początku mijającego tygodnia. Podczas patrolowania gminy, zauważyli na drodze auto dostawcze, które wyglądało na przeładowane. Jego kierowca twierdził, że przewozi materiały budowlane.

Podczas kontroli okazało się, że przestrzeń ładunkowa była wypełniona kartonami z suszem tytoniowym. Kierowca został zatrzymany, a pojazd odholowany na parking nowosolskiej komendy.

Postępowanie w opisanej sprawie prowadzi nowosolska policja pod nadzorem tamtejszej prokuratury rejonowej. Śledczy ustalają pochodzenie nielegalnego tytoniu i jego odbiorców.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl