fot. flickr.com

Lubuskie: Policja odzyskała skradzioną naczepę z kawą za 900 tys. zł

Policjanci z gorzowskiej drogówki odzyskali skradzioną w Niemczech naczepę wypełniona kawą o wartości prawie 900 tys. zł. Zatrzymano 23-letniego mieszkańca podgorzowskiej Witnicy – poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

„23-latek usłyszał zarzut kradzieży naczepy z towarem. Ponadto okazało się, że ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i zarzuty związane ze składaniem fałszywych zeznań. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia” – powiedział PAP Marcin Maludy.

Rzecznik dodał, że na wniosek prokuratury witniczanin został aresztowany na trzy miesiące.

Informację o podejrzanym transporcie gorzowska policja otrzymała w piątek. Wynikało z niej, że w rejonie tego miasta może znajdować się tir ze skradzioną naczepą.

Funkcjonariusze drogówki szybko namierzyli pojazd i zatrzymali przy stacji paliw na zjeździe z trasy S3 przy ul. Szczecińskiej. Za jego kierownicą siedział 23-letni witniczanin.

Maludy dodał, że skradzioną w Niemczech naczepę wraz z ładunkiem odebrał właściciel. Przy tej sprawie policjanci z Gorzowa współpracowali z kolegami z komendy w Pyrzycach (Zachodniopomorskie).

PAP/RIRM

drukuj