fot. policja.pl

W najbliższych dniach poznamy kandydata na komendanta głównego policji

W najbliższych dniach mamy poznać kandydata na nowego komendanta głównego policji. Poinformował o tym minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak. 

Podczas porannego wywiadu w Radiowej Trójce, minister przypomniał, że obecnie komendą główną kieruje Andrzej Szymczyk, zastępca inspektora Zbigniewa Maja, który w lutym podał się do dymisji. Szef MSWiA nie wykluczył, że być może to właśnie jego kandydatura zostanie przedstawiona premier Beacie Szydło.

– Nie przesądzam, że będzie. Z całą pewnością będzie to oficer policji. Będzie to ktoś, kto daje gwarancję tego, że po pierwsze zmiany w policji będą kontynuowane, bo te zmiany są konieczne, ale będzie to ktoś, kto ma odpowiedni autorytet, odpowiednią pozycję w policji. Będzie to ktoś, kto ma odpowiednie doświadczenie, ale jednocześnie przystąpił do policji po przełomie – powiedział Mariusz Błaszczak.

Przypomnijmy, że 11 lutego, zaledwie dwa miesiące po powołaniu na stanowisko komendanta głównego policji do dymisji podał się inspektor Zbigniew Maj. Jego dymisja związana była z oskarżeniami o korupcję w czasach, gdy zajmował się pracą operacyjną.

 

 

RIRM/TV Trwam News

 

drukuj