fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Spotkanie szefów partii szansą na złagodzenie politycznego sporu

Spotkanie szefów klubów parlamentarnych ma być jedną z szans na złagodzenie politycznego sporu. Zaproszenie wystosował Marszałek Sejmu Marek Kuchciński. O zwołanie spotkania apelował prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.  

Przedstawiciele opozycji zapowiadają, że wezmą udział w jutrzejszym spotkaniu Marszałka Sejmu z szefami klubów parlamentarnych. Część z nich wyraża jednak rozczarowanie, że format spotkania nie przewiduje już rozmów liderów poszczególnych partii.

O potrzebie rozmów w tym składzie mówił w ubiegłym tygodniu prezes PiS-u Jarosław Kaczyński.

– Nie będziemy prowadzili do momentu, w którym zakończy się wizyta Ojca św. w Polsce ostrych walk politycznych, nie będziemy wynosić naszych sporów na zewnątrz. Będziemy działali tak jak działa się w sytuacji nadzwyczajnej, bo mamy dzisiaj rzeczywiście sytuację nadzwyczajną są wielorakie zagrożenia na Zachodzie, jest agresywna polityka Rosji, są różnego rodzaju spory wewnętrzne, które przebiegają w sposób bardzo ostry i niepotrzebnie ostry – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński zaapelował do opozycji o czas politycznego spokoju.

– Dla rozpoczęcia takiego dialogu po to właśnie, by ten stan uspokojenia przynajmniej na kilka miesięcy uzyskać. On jest po prostu dzisiaj potrzebny Polsce – dodał prezes PiS.

Dziś wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS poseł Ryszard Terlecki poinformował, że zaplanowane na jutro spotkanie odbędzie się, w gronie szefów klubów. Szef klubu PO Sławomir Neuman powiedział, że przyjmie zaproszenie marszałka. Na spotkanie wybiera się także lider Kukiz’15 Paweł Kukiz. Również rzecznik Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz poinformowała, że na spotkaniu pojawi się przedstawiciel jej ugrupowania. PSL na rozmowach u marszałka sejmu ma reprezentować szef partii Władysław Kosiniak-Kamysz.

 

 

TV Trwam News

drukuj