fot. twitter.com/pisorgpl

Prezes PiS J. Kaczyński spotkał się z przedstawicielami włoskiej Fratelli d’Italia

Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się w środę w siedzibie partii z przedstawicielami włoskiego ugrupowania Fratelli d’Italia. Według źródła PAP rozmowa dotyczyła m.in. możliwych sojuszy po wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Europosłowie PiS oraz europosłowie Fratelli d’Italia są członkami frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR).

W środowym spotkaniu przy ul. Nowogrodzkiej, poza prezesem PiS, wzięli udział m.in. europoseł Ryszard Legutko oraz z ramienia Fratelli d’Italia szefowa partii Giorgia Meloni.

„Rozmowa dotyczyła głównie nadchodzących wyborów do Parlamentu Europejskiego i potencjalnej możliwości współpracy po wyborach” – powiedziało PAP źródło zbliżone do kierownictwa partii.

„Przedstawiciele Fratelli d’Italia liczą, że mimo niekorzystnych dla nich sondaży, ich partii uda się wejść do PE, stąd rozmawiano o potencjalnej współpracy w następnej kadencji PE” – dodał rozmówca PAP.

Według informacji źródła, rozmowa dotyczyła także obecnej sytuacji politycznej w Europie, reformy Unii Europejskiej oraz współpracy między obiema partiami.

Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów powstała w 2009 r. W obecnej kadencji PE liczy 76 posłów z 15 państw członkowskich i jest trzecią siłą w europarlamencie. Wśród 76 europosłów aż 19 liczy reprezentacja brytyjska, której zabraknie prawdopodobnie w wyniku brexitu. Spośród pozostałych państw członkowskich swoich przedstawicieli w EKR mają m.in. Polacy, Włosi, Niemcy, Belgowie, Bułgarzy, Irlandczycy i Szwedzi.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl