PiS będzie apelował o zwrot wraku Tu-154 M

Europosłowie PiS-u chcą, aby w rezolucji nt. stosunków UE-Rosja znalazł się apel o zwrot Polsce wraku Tu-154M. Dokument będzie rozpatrywany dziś na posiedzeniu Komisji Spraw Zagranicznych Parlamentu Europejskiego. Wymienia on m.in warunki poprawy relacji między UE a Rosją.

Wśród nich miałby się znaleźć ten, dotyczący zwrotu Polsce wraku Tu-154M – mówi europoseł Karol Karski, były wiceminister spraw zagranicznych.

Będziemy chcieli, aby w tych dokumentach zostały podtrzymane wszelkie wcześniej podpisane już warunki, które zostały przyjęte przez Parlament Europejski. Chodzi o kwestie związane z wycofaniem wojsk rosyjskich z Ukrainy, z eskalacją tego konfliktu. Także konieczność przeprowadzenia przez społeczność międzynarodową śledztwa dotyczącego katastrofy smoleńskiej, zwrotu wraku. Są to kwestie, które były już wcześniej podnoszone w rezolucjach PE. Chcemy, aby były one stałym elementem, który będzie wyznaczał drogę Rosji do dojścia do porozumienia z Unią Europejską – zaznaczył europoseł Karol Karski, były wiceminister spraw zagranicznych.

Po przyjęciu rezolucji w Komisji Europejskiej, trafi ona do PE.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl