Wkrótce raporty obserwatorów i RKW ws. wyborów

Społeczny Ruch Kontroli Wyborów podsumuje dziś przebieg I tury wyborów prezydenckich. W konferencji prasowej o godz. 16.00 w budynku Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Warszawie wezmą udział obserwatorzy i eksperci zagraniczni.

Przedstawione zostaną raporty: jeden autorstwa grupy obserwatorów, a drugi – Społecznego Ruchu Kontroli Wyborów.

Do RKW od wczoraj napływają informacje o nieprawidłowościach dot. wyborów. Zgłaszane były przypadki m.in. źle zabezpieczonych kart do głosowania, urn wyborczych, oraz zmarłych osób na listach wyborczych.

Hanna Dobrowolska z Ruchu Kontroli Wyborów poinformowała także wczoraj na antenie TV Trwam o przypadku niewpuszczenia do lokalu wyborczego w Warszawie międzynarodowych ekspertów.

– Uczestniczyliśmy w jednej z komisji warszawskich na ulicy Śląskiej 52. Zostaliśmy poproszeni przez męża zaufania, panią, która była świadkiem takiej sytuacji, że przewodniczący komisji pan Czuma wyprosił obserwatorów zagranicznych i dziennikarzy. Ten przypadek zszokował zupełnie wszystkich jeśli chodzi o okazaną arogancję, nieprzyjazną atmosferę wytworzoną w tej komisji i łamanie prawa, gdyż dziennikarze mogą uczestniczyć jako osoby obserwujące prace komisjipodkreśla Hanna Dobrowolska z Ruchu Kontroli Wyborów.

Do Polski, by obserwować wybory prezydenckie, przyjechało kilkadziesiąt osób z Litwy, Białorusi, Ukrainy, Armenii i Gruzji. Wielu chciało poznać standardy demokratyczne. OBWE nie wystawiło swoich reprezentantów. Ma to zrobić w wyborach parlamentarnych.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl