fot. https://twitter.com/KGPSP

PSP: 727 interwencji związanych z usuwaniem skutków burz; RCB: 319 odbiorców bez prądu

W sobotę PSP odnotowała 727 interwencji związanych z usuwaniem skutków burz – podał w niedzielę rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Krzysztof Batorski. Nikt nie został ranny – podkreślił. RCB podało, że 319 odbiorców w woj. lubelskim pozostaje bez prądu.

Najwięcej interwencji związanych z usuwaniem skutków burz mieli strażacy z województw: lubelskiego (313), podkarpackiego (101), śląskiego (83).

Działania strażaków polegały głównie na pompowaniu wody z zalanych posesji, piwnic i dróg oraz usuwaniu połamanych konarów.

„Nikt nie został ranny” – podkreślił Batorski.

Ponadto, w niedzielę Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało, że w sobotę odnotowano również około 160 awarii energetycznych, które wystąpiły w województwach lubelskim i podkarpackim.

Jak dodało RCB, w niedzielę bez dostaw prądu wciąż jest 319 odbiorców na Lubelszczyźnie.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl