fot. PAP/Marcin Bielecki

PSP: Od północy zgłoszono już prawie 1,4 tys. interwencji w związku z silnym wiatrem

Do prawie 1,4 tys. wzrosła liczba interwencji, które strażacy podjęli dziś w związku z silnym wiatrem – wynika ze statystyk Państwowej Straży Pożarnej. Najwięcej, bo 354 razy, interweniowano w woj. zachodniopomorskim. W Elblągu (woj. warmińsko-mazurskie) w wyniku złamania się konaru drzewa ranne zostały dwie osoby.

Dane na temat podjętych interwencji przekazał bryg. Karol Kierzkowski z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

Jak poinformował, do godz. 10.00 straż pożarna odnotowała 1371 zgłoszeń dotyczących usuwania skutków silnego wiatru. Najwięcej, bo 354, było ich w województwie zachodniopomorskim. 254 zgłoszenia dotyczyły województwa pomorskiego, a 225 – Mazowsza. 183 razy interweniowano w województwie kujawsko-pomorskim, 154 – w woj. warmińsko-mazurskim, a 68 – w Wielkopolsce.

Ranne w wyniku silnego wiatru zostały na razie dwie osoby. Doszło do tego w Elblągu na ul. Łęczyckiej, gdzie na kobietę i mężczyznę spadł konar drzewa.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl