fot. flickr.com

Aplikacja „Ratunek” pomaga w szybki i łatwy sposób zawiadomić GOPR o wypadku

Ratownicy z Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zachęcają do instalowania na smartfonach aplikacji „Ratunek”. W razie wypadku turyści będą mogli w szybki i łatwy sposób zawiadomić służby.

W pięciu województwach rozpoczęły się dziś ferie. Wiele rodzin decyduje się na zimowy odpoczynek w górach.

Pobyt w zimowych kurortach wiąże się także z pieszymi wędrówki po szlakach. Przed wyjściem w góry powinniśmy pamiętać o odpowiednim ubiorze, sprzęcie i jedzeniu.

Niezbędny jest także telefon, który pozwoli nam zawiadomić służby, gdy zdarzy się nieszczęśliwy wypadek.

Grzegorz Michałek, ratownik grupy Beskidzkiej GOPR, zachęca do zainstalowania na smartfonie aplikacji „Ratunek”. [czytaj więcej]

– Jest to aplikacja, która podaje pozycję osoby zgłaszającej. Przez aplikację można zadzwonić oraz wysłać wiadomość SMS. Odczytując takie zgłoszenie mamy poziom baterii i inne dane zgłaszających. Jeśli jest to osoba, która na stałe zażywa leki, to powinna w danych dodatkowych wpisać, że taka sytuacja ma miejsce. Pomoże to w przypadku rozpoczęcia akcji ratunkowej, ponieważ będziemy wiedzieć z kim mamy do czynienia – wskazał Grzegorz Michałek.

GOPR-owcy spodziewają się w tym roku zwiększonej liczby wypadków w związku z prognozowaną liczbą turystów. Najwięcej zdarzeń odnotowywanych jest na stokach narciarskich.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl