fot. Andrzej Kulesza/Nasz Dziennik

PSP: strażacy w sobotę brali udział w 1688 akcjach; ugasili 533 pożary

W sobotę strażacy brali udział w 1688 akcjach, 533 z tych akcji to pożary – przekazała w niedzielę rano Państwo Straż Pożarna. W pożarach śmierć poniosła jedna osoba, a 12 zostało rannych.

Jak przekazała straż na Twitterze, strażacy w sobotę brali udział w 1688 akcjach w całym kraju. Wśród tych interwencji były 533 pożary, a 1036 stanowiły tzw. miejscowe zagrożenia. 119 wezwań to fałszywe alarmy.

W wyniku pożarów śmierć poniosła jedna osoba, a 12 zostało rannych. Przy interwencjach określanych jako miejscowe zagrożenia 11 osób to ofiary śmiertelne, a 145 to ranni.

Jedną z akcji z soboty, w której uczestniczyli strażacy był wypadek autokaru z dziećmi na autostradzie A1 w okolicy miejscowości Stanisławie (woj. pomorskie). W tym zdarzeniu 16 osób zostało zabranych do szpitala, a sześć osób, w tym kierowca, jest w poważnym stanie. Autokarem podróżowało 31 osób. Do wypadku doszło w sobotę wczesnym rankiem. Autokar z niewiadomych przyczyn zjechał z drogi, przebił barierki ochronne, przekoziołkował i ponownie stanął na kołach.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl