fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Strażacy ochotnicy drukują przyłbice

Od początku epidemii w naszym kraju wiele osób z własnej woli angażuje się w walkę z Covid-19. Ciekawą akcję zainicjowali strażacy OSP z osiedla Kwiatowego w Poznaniu. Na drukarkach 3D we własnych domach, wraz z innymi wolontariuszami, drukują przyłbice.

Składanie przyłbic odbywa się wieczorem. Kolejnego dnia rano strażacy rozwożą je do placówek medycznych, które zgłosiły na nie zapotrzebowanie. Przyłbice trafiają nie tylko do szpitali, ale wszędzie tam, gdzie są potrzebne.

– W sumie w ramach tej akcji odebraliśmy blisko 450 przyłbic. I te przyłbice teraz trafią do jednostek OSP. Są to wytypowane jednostki na terenie naszego województwa. I to właśnie te jednostki realizują rozwożenie, dostarczanie pożywienia dla osób będących w kwarantannie i w izolacji – powiedział Sławomir Brandt z Komendy Wojewódzkiej straży pożarnej w Poznaniu.

Na pomysł drukowania przyłbic wpadł jeden ze strażaków ochotników. Swoim pomysłem podzielił się w internecie. Do drukowania przyłączyli się inni. Na początku było trochę chaosu, ale dzięki doświadczeniu ze służby wszystko udało się szybko ogarnąć.

– Jest to grupa w tej chwili 300 osób i każdy w tym łańcuchu ma ważną rolę do spełnienia – podkreśla Marek Ciebielski z OSP Kwiatowe.

Dziś każdy wie, co ma robić. Wyprodukowano już i rozwieziono ponad 7 tysięcy przyłbic.

– Produkcja cały czas trwa, a będzie tak długo trwała dopóki będzie taka potrzeba – dodaje Marek Ciebielski.

Żeby przyłączyć się do akcji, wystarczy posiadać w swoim domu drukarkę 3D. Swój akces zgłaszamy  poprzez formularz na facebookowym profilu „Przyłbice 3D dla Szpitali Poznań”.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl