fot. PAP/Grzegorz Michałowski

K. Kwiatkowski: Posiedzenia komisji senackich nad ordynacją wyborczą – 21 maja

Senat rusza z pracą nad ordynacją wyborczą; posiedzenia komisji senackich odbędzie się 21 maja o godz. 13 – poinformował dziś szef senackiej komisji ustawodawczej Krzysztof Kwiatkowski.

Sejm uchwalił we wtorek ustawę w sprawie tegorocznych wyborów prezydenckich. Zakłada ona, że w wyborach prezydenckich w 2020 r. głosowanie będzie odbywać się w lokalach wyborczych, ale będzie też możliwość głosowania korespondencyjnego. Ustawa w środę trafiła do Senatu, który ma na jej rozpatrzenie 30 dni.

Wicedyrektor Centrum Informacyjnego Senatu Anna Godzwon poinformowała w środę wieczorem, że marszałek Senatu Tomasz Grodzki skierował ustawę do trzech komisji senackich: Ustawodawczej, Praw Człowieka, Praworządności i Petycji oraz Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej. Sam marszałek Senatu zapewnił, że Senat będzie pracował nad ustawą intensywnie.

Senator Krzysztof Kwiatkowski przekazał  na Twitterze, że „Senat rusza z pracą nad ordynacją wyborczą”.

„Posiedzenia komisji senackich 21 maja o godz. 13.00” – dodał.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl