fot. Paweł Palembas

RCB: stany alarmowe przekroczone na trzech akwenach

W środę stan alarmowy został przekroczony na trzech stacjach wodowskazowych, dwóch rzek: Sąsiecznicy i Kuroch oraz na jeziorze Druzno. Natomiast stan ostrzegawczy obowiązuje na 17 stacjach wodowskazowych – poinformowało RCB.

W środę stan alarmowy został przekroczony na trzech stacjach wodowskazowych, dwóch rzek: Sąsiecznicy i Kuroch oraz na jeziorze Drużno. Natomiast stan ostrzegawczy obowiązuje na dwóch stacjach w dorzeczu Wisły, dziesięciu w dorzeczu Odry i pięciu morskich – poinformowało RCB w środowym komunikacie.

IMGW wydał we wtorek zagrożenia hydrologiczne drugiego stopnia dla województw dolnośląskiego i wielkopolskiego.

W związku z prognozowanymi opadami deszczu i wzrostem temperatury powietrza, powodującymi topnienie pokrywy śnieżnej, w zlewniach położonych poniżej 700 m n.p.m., prognozuje się wzrosty stanów wody z możliwością lokalnych przekroczeń stanów ostrzegawczych – podało IMGW w komunikacie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl