fot. PAP/Jacek Turczyk

RCB ostrzega przed upałami i przypomina zasady bezpieczeństwa

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed upałami i przypomina podstawowe zasady bezpieczeństwa w związku z nimi. „Przed nami kilka gorących dni. Temperatura w wielu miejscach może przekraczać 30 stopni Celsjusza” – napisało w mediach społecznościowych RCB.

Przypomniało też zasady bezpieczeństwa. [czytaj więcej]

„Noś nakrycie głowy, nie zostawiaj dzieci i zwierząt w samochodzie, ogranicz przebywanie w pełnym słońcu, pij dużo niegazowanej wody, unikaj wysiłku fizycznego, zostań w domu, jeśli możesz, stosuj kremy z filtrem UV, w ciągu dnia zamknij i zasłoń okna, noś lekką i przewiewną odzież, nie pij alkoholu, bo odwadnia organizm” – przekazało.

„Jeśli zauważysz objawy przegrzania organizmu: przyspieszony oddech, temperaturę, nudności, zawroty głowy, dreszcze, zadzwoń pod numer 112” – apeluj RCB.

Ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami dla województw: mazowieckiego, łódzkiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego wydał Instytut Metrologii i Gospodarki Wodnej.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl