fot. pixabay.com

Tragiczny weekend nad wodą – utonęło 10 osób

W miniony weekend utonęło 10 osób. W tym miesiącu wody pochłonęły już 53 osoby – wynika z policyjnych statystyk. Najwięcej, pięć osób, utonęło w niedzielę. W sobotę trzy, a w piątek dwie. Miniony weekend był drugim z kolei, jeżeli chodzi o liczbę utonięć.

Najwięcej w tym sezonie letnim ofiar pochłonęły fale w pierwszy weekend lipca. Wówczas śmierć poniosło aż 15 osób.

W tym miesiącu łącznie utonęły już 52 osoby. Natomiast w czerwcu 87 osób. Od 1 kwietnia Komenda Główna Policji odnotowała łącznie 200 utonięć.

Na swoich profilch w mediach społecznościowych Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina zasady bezpieczeństwa nad wodą. Apeluje, aby nigdy nie wchodzić do wody po wypiciu alkoholu, pływać jedynie w wyznaczonych miejscach oraz stosować się do poleceń ratownika.

„Nie wbiegaj rozgrzany do wody, nie wypływaj na materacu daleko do brzegu, nie wchodź do wody po posiłku, nie skacz do wody w nieznanych miejscach, załóż kapok na łódce, kajaku i rowerze wodnym” – zaznacza RCB.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl