fot. PAP/Tomasz Wojtasik

Prezes PiS proponuje zniesienie immunitetów parlamentarzystom i sędziom

Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, proponuje zniesienie immunitetów parlamentarzystom i sędziom. Mówił o tym w Koninie, w województwie wielkopolskim.

W Koninie prezes PiS, Jarosław Kaczyński, podkreślał, że na sądach spoczywa odpowiedzialność za rozstrzyganie wielu spraw związanych z funkcjonowaniem państwa. Polityk postawił pytanie, jakie są sądy? Definiował problemy, jakie – w jego ocenie – trapią wymiar sprawiedliwości. Mówił, że sądy dzielą obywateli na lepszych i gorszych.

– Gdyby zwykły obywatel, jadąc bez prawa jazdy i mając inne mankamenty prawne, przejechał na pasach starszą panią, to dostałby za to przyzwoity wyrok. Natomiast jeśli ktoś należy do warstwy uprzywilejowanej, wtedy okazuje się, że ta  starsza pani wbiegła tak szybko, że (…) kierowca nie mógł zahamować – powiedział Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS wyjaśniał, że niektórzy posuwają za daleko się w tym, jak korzystają z immunitetu. Podał przykład Franciszka Sterczewskiego z Koalicji Obywatelskiej, który pokazał policjantom legitymację poselską, by uniknąć konsekwencji jazdy rowerem po alkoholu. Jarosław Kaczyński mówił, że wielu parlamentarzystów ma sprawy karne, pełni wysokie funkcje, a nie można im nic zrobić.

– To się musi zmienić. Do tego potrzebna jest reforma sądownictwa i do tego potrzebne jest zniesienie immunitetów. (…) I to nie tylko parlamentarzystów, ale także sędziów – oświadczył Jarosław Kaczyński.

Polityk wskazał, że to jego osobisty pogląd i będzie chciał go przeforsować we własnym obozie politycznym, choć i wewnątrz Prawa i Sprawiedliwości spodziewa się tutaj oporów.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl