PAP/Adam Kumorowicz

Rząd chce przeznaczyć więcej pieniędzy na obronność

Prezes PiS, Jarosław Kaczyński, który w niedziele przebywał w Kielcach, zapowiedział, że wydatki na obronność w Polsce mogą wzrosnąć nawet do 5 proc. PKB.

W Kielcach prezes PiS, Jarosław Kaczyński, mówił o rozwiązaniach, jakie znalazły się w ustawie o obronie ojczyzny.

Rząd przygotował regulację, gdy lider obozu władzy był jeszcze wicepremierem ds. bezpieczeństwa. Projekt został podjęty przed wybuchem wojny na Ukrainie. Agresja Rosji przyspieszyła jego przyjęcie.

– W ustawie jest mowa, że nawet 3 proc. PKB będzie przeznaczone na zbrojenia już od przyszłego roku, ale to dojdzie do znacznie większej liczby. Sądzę, że nawet do 5 proc., dlatego że musimy mieć wojsko, które będzie w stanie odstraszyć Rosjan – zaznaczył Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS wyjaśnił, że Polska potrzebuje silnej armii do tego, by żyć w pokoju. Tylko pokój – kontynuował Jarosław Kaczyński – daje nam szansę dojść do takiego poziomu jak w krajach Europy Zachodniej. Polityk mówił, że Amerykanie nie będą bronić Polski, jeśli sami nie zrobimy więcej dla naszego bezpieczeństwa. Zaznaczył, że mylą się ci, którzy nadzieje na obronę kraju wiązali z Niemcami. Prezes PiS zaakcentował, iż Polsce ogromną krzywdę wyrządziła pedagogika wstydu, którą zdefiniował jako obrzydzanie Polski Polakom. Tłumaczył, że trzeba przełamać opór także tych, którym przez gardło nie przechodzi słowo „naród”.

W ocenie Jarosława Kaczyńskiego niezbędne jest umocnienie, a tam, gdzie trzeba, odbudowanie polskiego patriotyzmu.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl