Podkarpackie: Huta Stalowa Wola pokaże Borsuka i Kraba na targach w Kielcach

Bojowy pływający wóz piechoty Borsuk ze zdalnie sterowanym systemem wieżowym 30 mm oraz samobieżną haubicę Krab pokaże, na rozpoczynających się we wtorek w Kielcach targach przemysłu obronnego, Huta Stalowa Wola.

Jak poinformowała rzeczniczka HSW Jowita Jajdelska, spółka zaprezentuje najnowocześniejszą broń artyleryjską i pancerną, którą wytwarza.

„Wóz Borsuk, który pokażemy, będzie wyposażony w gąsienice elastomerowe, które stanowią alternatywę do prezentowanych w ubiegłym roku w Kielcach gąsienic stalowych” – dodała rzeczniczka HSW.

Projekt pod kryptonimem „Borsuk” jest współfinansowany ze środków pozyskanych z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, z którym HSW zawarła umowę jako lider konsorcjum. Na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach spółka zaprezentuje również haubicę Krab kaliber 155 mm.

Jak podkreśliła, haubice te uznawane są za najnowocześniejszy i najlepszy sprzęt artyleryjski.

„Stanowią podstawowy element wyposażenia modułu Regina, które zgodnie z umową zawartą w grudniu 2016 r. pomiędzy Hutą a Inspektoratem Uzbrojenia MON, dostarczamy do polskiego wojska” – zaznaczyła Jowita Jajdelska.

Umowa na dostawę Krabów jest największym w historii zamówieniem skierowanym do polskiej zbrojeniówki, jej wartość to ponad 4,5 mld złotych.

Zdaniem prezesa HSW Bernarda Cichockiego, udział w targach to dla firmy przede wszystkim możliwość zaprezentowania na dużą skalę produktów Huty.

„Tu możemy pochwalić się naszymi osiągnięciami i innowacyjnymi rozwiązaniami, które potrafią spełnić wysokie oczekiwania klientów i mają realny wpływ na modernizację polskiego wojska” – wskazał prezes.

HSW SA jest jednym z największych w kraju producentów sprzętu wojskowego, produkuje m.in. samobieżne haubice, transportery opancerzone i wyrzutnie rakiet. Należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl