fot. flickr.com

RCB: Podlasie oraz Warmia i Mazury z ostrzeżeniem 2. stopnia przed burzami z gradem

Dla południowo-zachodniej części Podlasia i południowych powiatów woj. warmińsko-mazurskiego IMGW podniosło stopień ostrzeżeń przed burzami z gradem z pierwszego na drugi – poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Porywy wiatru mogą osiągać tam 90 km/h, a opady deszczu do 60 mm.

Ostrzeżenia ważne są do niedzielnego wieczora.

RCB przypomina, że w trakcie burzy należy w razie możliwości zostać w domu. Powinno się zabezpieczyć drzwi i okna oraz przedmioty na parapecie i balkonie, a także odłączyć od prądu sprzęt domowy. Jeśli jednak ktoś przebywa na zewnątrz, zalecane jest unikanie otwartych przestrzeni. W przypadku jazdy autem należy zjechać na parking z dala od drzewa, w trakcie wędrówki w górach – jak najszybciej zejść ze szczytu, a pływając – natychmiast wyjść z wody i oddalić się od brzegu.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl