fot. wikipedia

Walka z koronawirusem 

Epidemia koronwirusa nie zwalnia. Na całym świecie rośnie liczba zachorowań. W Brazylii zmarło ponad 100 tysięcy osób. Niestety przybywa także chorych w naszym kraju. Polskie władze apelują o przestrzeganie zaleceń sanitarnych. 

Koronawirus nie odpuszcza. Dziś odnotowano 624 nowe zachorowania. To o 200 mniej niż wczoraj. Zamarło kolejnych 7 osób.

– W Polsce na tle innych krajów – nawet Niemiec – śmiertelność jest dość niska na milion ludności. Trzeba się z tego cieszyć i trzeba to zachować – wskazał dr Zbigniew Hałat, epidemiolog.

Dlatego jak podkreślił epidemiolog ważne jest przestrzeganie zaleceń sanitarnych, chodzi m.in. o zachowanie dystansu społecznego, a w miejscach, gdzie jest to utrudnione o obowiązku zakrywania nosa i ust.

– Jeżeli teraz nie nabierzemy tych nawyków, to potem będzie stanowczo za późno. Powiatów czerwonych będzie 360, a nie kilka czy kilkanaście, jak teraz i będziemy mieć paraliż całego kraju – akcentował dr Zbigniew Hałat.

Od soboty obowiązują dodatkowe obostrzenia w powiatach z największym wzrostem zakażeń. Dotyczą m.in.: targów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, wesel, transportu i obowiązku noszenia maseczek.

W powiatach, w tzw. strefie czerwonej wprowadzono obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej.

TV Trwam News

drukuj