PSP: blisko 1000 interwencji strażaków po burzach

Prawie 1000 razy interweniowali strażacy po burzach, które w ciągu ostatniej doby przeszły nad Polską – poinformował dziś rano PAP rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak.

Doszło do licznych podtopień. Strażacy wypompowywali wodę z zalanych piwnic, ulic, tuneli. Usuwali też powalone przez wiatr konary drzew.

W sumie strażacy wyjeżdżali do 980 akcji. Ponad 500 spośród nich związanych było z intensywnym deszczem, a reszta z porywistym wiatrem” – powiedział Paweł Frątczak.

Jak poinformował, jeśli chodzi o podtopienia, najtrudniejsza była sytuacja w województwach: lubuskim, kujawsko-pomorskim i wielkopolskim.

Najwięcej interwencji związanych z wiatrem mieliśmy w województwie śląskim i mazowieckim” – podał rzecznik PSP.

Na szczęście nie ma osób poszkodowanych, nie mamy też – w tej chwili – informacji o pozrywanych liniach energetycznych czy uszkodzonych dachach” – powiedział Paweł Frątczak.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl