fot. pixabay.com

Bieszczady: możliwe burze; w lasach niektóre szlaki górskie są śliskie

W Bieszczadach i Beskidzie Niskim w ciągu dnia mogą wystąpić burze. „Wybierając się w góry trzeba też pamiętać, że w lasach niektóre szlaki są błotniste i śliskie” – powiedział ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR, Mikołaj Grzech.

Jak zaznaczył „podczas burz należy unikać otwartych przestrzeni”.

„Nie wolno chronić się pod pojedynczymi drzewami i nie zostawać na graniach” – przypomniał dzisiaj rano ratownik dyżurny.

Dodał, że „przed wyjściem w góry należy sprawdzić aktualną prognozę pogody”.

„Natomiast po pojawieniu się pierwszych oznak pogorszenia się warunków pogodowych trzeba wracać. W górach pogoda zmienia się raptownie, a burze mogą być gwałtowne” – zauważył.

Przypomniał, że wybierający się w góry „zawsze powinni mieć naładowany telefon komórkowy”, a w nim zainstalowaną aplikacje „Ratunek”.

„Dzięki tej aplikacji łatwiej i szybciej możemy dotrzeć do poszkodowanych” – zaznaczył Mikołaj Grzech.

Rano termometry, m.in. w Ustrzykach Górnych i w Cisnej, pokazywały 13 stopni Celsjusza. Jest słonecznie. Wieje słaby wiatr. W lasach nadal leżą płaty śniegu, trasy turystyczne są tam śliskie i błotniste.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl