Burze w Podlaskiem – ponad 20 uszkodzonych dachów, 11 tys. odbiorców bez prądu

Ponad 20 uszkodzonych dachów, w tym cztery na budynkach mieszkalnych, kilkadziesiąt interwencji związanych z powalonymi drzewami, ok. 11 tys. odbiorców bez prądu – to dotychczasowy bilans burz przechodzących w piątek nad województwem podlaskim.

Nie ma informacji o osobach poszkodowanych – poinformowała straż pożarna, która odnotowała ponad trzydzieści interwencji w miejscach, gdzie na drogi spadły drzewa lub grube konary, ale również ponad 20 uszkodzeń dachów, m.in. w powiatach monieckim, łomżyńskim i augustowskim. Wśród uszkodzeń dachów cztery zdarzenia dotyczą domów, pozostałe – budynków gospodarczych.

W Białymstoku doszło też w czasie burzy do pożaru mieszkalnego poddasza – według wstępnych ustaleń, przyczyną było uderzenie pioruna.

Jak poinformowała PAP Urszula Kosicka-Suszyńska z białostockiego oddziału PGE Dystrybucja, w regionie bez prądu było w piątek wieczorem ok. 11 tys. odbiorców. Uszkodzenia linii objęły 402 stacje transformatorowe.

„Przyczyną awarii są gwałtowne burze oraz silny wiatr, który pozrywał linie energetyczne” – dodała Urszula Kosicka-Suszyńska.

Jak informują energetycy, najtrudniejsza sytuacja jest w gminach: Kolno, Łomża, Piątnica, Suwałki, Zambrów, Michałowo, Gródek, Łapy i Zabłudów.

Według ostrzeżeń meteorologicznych, burze będą przemieszczały się nad województwem podlaskim do wczesnych godzin rannych w sobotę. Towarzyszą im opady deszczu a nawet grad, możliwe są porywy wiatru do 80-90 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl