By Ministerstwo Finansów - [1], Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=61570053

Podlaskie: KAS zabezpieczyła podrabiane zabawki warte ok. 66 tys. zł

W jednym ze sklepów w centrum Białegostoku funkcjonariusze KAS zabezpieczyli ponad 600 sztuk podrabianych zabawek. Wartość rynkową towaru oszacowano na ok. 66 tys. zł – poinformował Radosław Hancewicz, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku.

Legalnością użycia znaków towarowych znanych producentów zabawek, w tym lalek i klocków, funkcjonariusze celno-skarbowi zainteresowali się w czasie kontroli w tym sklepie. W sumie zabezpieczyli tam 637 opakowań takich zabawek, w przypadku których przedstawiciele firm będących właścicielami praw do chronionych znaków potwierdzili, że zabawki zostały podrobione, czyli że znaki towarowe zostały wykorzystane bezprawnie.

Jak przypomniał Radosław Hancewicz, zgodnie z zapisami Prawa własności przemysłowej, osobie, która obraca towarami oznaczonymi zarejestrowanymi znakami towarowymi, których nie ma prawa używać, grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo więzienia do 2 lat.

Kilka tygodni temu podlaska KAS skonfiskowała 10 tys. sztuk podrabianych zabawek w czasie kontroli kilku punktów handlowych na targowisku w Wólce Kosowskiej (Mazowieckie). Wartość zatrzymanego wtedy towaru oszacowano na ok. 750 tys. zł. Wtedy także eksperci firm jednoznacznie potwierdzili, że towary zostały podrobione.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl