fot. KAS

Podlaskie: POSG i KAS ujawniły przemyt papierosów w ładunku węgla drzewnego

Przemyt ok. 17,5 tys. paczek papierosów o wartości ok. 250 tys. zł ujawnili funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej i podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej na przejściu granicznym z Białorusią w Bobrownikach – podały w sobotę we wspólnym komunikacie Straż Graniczna i KAS.

Przemyt wykryto po wytypowaniu do szczegółowej kontroli białoruskiej ciężarówki wjeżdżającej do Polski. W dokumentach deklarowano, że znajdują się w niej worki z węglem drzewnym do grilla.

„Podczas sprawdzania ładunku mundurowi wykryli, że oprócz deklarowanego towaru, w części worków ukryte są papierosy z białoruskimi znakami akcyzy” – podano w komunikacie.

Straż Graniczna i KAS poinformowały, że rozładunek i sprawdzenie wszystkich worków z ładunkiem i przemycanymi papierosami trwało ponad dobę. W naczepie ciężarówki wykryto łącznie 17,5 tys. paczek papierosów o wartości rynkowej ok. 250 tys. zł.

„Wobec 25-letniego białoruskiego kierowcy tira, funkcjonariusze KAS wszczęli postępowanie karne skarbowe, do którego zabezpieczyli nielegalny towar oraz ciężarówkę wykorzystaną do przewozu kontrabandy. Za przemyt mężczyzna odpowie teraz przed sądem” – poinformował Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.

PAP

drukuj