fot. TV Trwam News

Straż Graniczna: W piątek 511 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej

W piątek strażnicy graniczni odnotowali 511 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Zatrzymano 13 nielegalnych imigrantów – poinformowała Straż Graniczna.

Jak podała dziś rano na Twitterze Straż Graniczna, 13 zatrzymanych imigrantów to obywatele Iraku.

https://twitter.com/Straz_Graniczna/status/1454334840229277696

„Wobec 108 osób wydano postanowienia o opuszczeniu terytorium RP. Za pomocnictwo zatrzymano 5 osób: 3 obywateli Syrii, 1 obywatela Rumunii oraz bezpaństwowca” – dodano.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała 27,3 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, w tym 15,7 tys. w samym październiku.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią – w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego – obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl