fot. PAP/Mateusz Marek

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości reaguje na kłamliwe oskarżenia wysuwane przez niektóre media pod adresem uczestników Marszu Niepodległości

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości będzie reagowało na kłamliwe oskarżenia, jakie pod adresem uczestników patriotycznej manifestacji, kieruje niektóre media i politycy. Podjęta została współpraca z Instytutem Ordo Iuris.

Każdego roku tysiące osób manifestuje swoje przywiązanie do polskości 11 listopada w trakcie Marszu Niepodległości. Polscy patrioci każdego roku muszą mierzyć się z oskarżeniami i manipulacjami tych mediów oraz polityków, którzy oskarżają uczestników Marszu o faszyzm.

Pora, by winni zaczęli ponosić konsekwencje – mówił Robert Bąkiewicz i zapowiedział współpracę Marszu Niepodległości z prawnikami z Ordo Iuris.

– To, co robią media i w jaki sposób szkalują dobre imię innych ludzi, to poziom bolszewickiej propagandy, neutralizacji przeciwnika, jego izolacji i dehumanizacji – podkreślił Robert Bąkiewicz.

Mec. Filip Wołoszczak z Ordo Iuris zapowiedział kroki prawne przeciwko tym politykom i dziennikarzom, którzy od lat wpisują się w kampanię pogardy wobec Marszu Niepodległości i jego uczestników.

– W zakresie naruszenia dóbr osobistych pana Roberta Bąkiewicza – wskazał mecenas.

Za oskarżeniami kierowanymi pod adresem Roberta Bąkiewicza idzie próba opisania Marszu Niepodległości jako wydarzenia pełnego agresji. Uderzenie w organizatora ma dyskredytować wszystkich uczestników patriotycznej manifestacji.

– Podjęliśmy decyzję, że pora skończyć z kłamstwami, dlatego Ordo Iuris będzie reprezentowało nasze interesy – zaakcentował Robert Bąkiewicz.

Robert Bąkiewicz zapowiedział pozwy m.in. wobec TVN, Gazety Wyborczej i Onetu. Chce też, by konsekwencje ponieśli politycy, wśród których są Dariusz Joński i Michał Szczerba związani z Koalicją Obywatelską. Manipulacje, po jakie sięgają politycy i media, Stowarzyszenie Marsz Niepodległości odczytuje jako próbę polaryzacji społeczeństwa. W obronie uczestników

Marszu można podpisać petycję na stronie patriotyzmtoniefaszyzm.pl.

– Jest ona wyrazem sprzeciwu wobec kłamliwej narracji rozpowszechnianej przez media m.in. takie jak TVN, które określają uczestników Marszu Niepodległości faszystami, bojówkarzami – podsumowała Beata Trochanowska z Ordo Iuris.

Ciągłe kłamliwe oskarżenia o nazizm, faszyzm, rasizm i antysemityzm to – jak wskazano na stronie, gdzie można podpisać petycję – potwarz dla ludzi, którzy odwołują się do najpiękniejszych wzorców walki z niemieckim hitleryzmem i radzieckim komunizmem.

TV Trwam News

drukuj