By Ministerstwo Finansów - [1], Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=61570053

KAS: Wydano ok. 90 tys. decyzji o przyznaniu ulg w spłacie podatków na kwotę ok. 8,1 mld zł

Od początku epidemii COVID-19 naczelnicy urzędów skarbowych wydali ok. 90 tys. decyzji o przyznaniu ulg w spłacie podatków na łączną kwotę ok. 8,1 mld zł – poinformowała Krajowa Administracja Skarbowa (KAS).

„Krajowa Administracja Skarbowa wspiera podatników, a szczególnie przedsiębiorców i szeroko udziela różnego rodzaju ulg. Od początku epidemii, naczelnicy urzędów skarbowych wydali już ok. 90 tys. decyzji o przyznaniu ulg w spłacie należności podatkowych na łączną kwotę ok. 8,1 mld zł” – wskazała cytowana w informacji zastępca szefa KAS Anna Chałupa.

Dodała, że wnioski uzasadnione sytuacją związaną z COVID-19 rozpatrywane są w pierwszej kolejności.

Jak napisano, podatnicy mogą zwrócić się do KAS o odroczenie terminu płatności, rozłożenie na raty zaległości podatkowej, a nawet o umorzenie zaległości podatkowej. Mogą również skorzystać z notyfikowanego programu pomocowego COVID-19, w ramach którego nie ma limitów pomocy publicznej, w przypadku spełnienia warunków ustawowych.

Wskazano, że w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą, naczelnik urzędu skarbowego może udzielić ulgi, która: nie stanowi pomocy publicznej, stanowi pomoc publiczną, jest pomocą de minimis.

Dodano, że informacje o zasadach przyznania ulg można uzyskać w urzędzie skarbowym lub w Krajowej Informacji Skarbowej.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl