fot. PAP/Tomasz Gzell

W poniedziałek rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla dzieci od 6. miesiąca do 4. roku życia

Polska poszerza możliwość szczepień przeciw COVID-19. Od przyszłego tygodnia preparat będzie mógł być podawany najmłodszym. W poniedziałek rozpocznie się rejestracja na szczepienia dla tej grupy.

12 grudnia ruszą zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku od szóstego miesiąca do czterech lat. Poinformował o tym minister zdrowia, Adam Niedzielski. Szczepionki dla tej grupy wiekowej dotarły już do Polski. Obecnie dla najmłodszych dzieci dostępnych jest blisko pół miliona dawek preparatu.

Schemat szczepienia będzie trójdawkowy, więc ta ilość wystarczy na zaszczepienie blisko 168 tys. dzieci. Minister zdrowia poinformował, że w przypadku większego zapotrzebowania dostawy mogą zostać uzupełnione. Dzieci będą szczepione preparatem Comirnaty firmy Pfizer.

Od 12 grudnia rodzice będą już mieli możliwość zapisywania ich na zabieg – przekazał Adam Niedzielski.

– Jeżeli chodzi o możliwość zapisywania się, to w nocy z 11 na 12 grudnia wystawione zostaną e-skierowania dla dzieci od sześciu miesięcy do czterech lat. Populacja tej grupy wiekowej to blisko 2 mln dzieci. Od 12 grudnia będzie można zarejestrować dziecko na szczepienie albo poprzez „mojeIKP” bądź tradycyjnie poprzez infolinię pod numerem 989, która jest czynna codzienne w godzinach od 7.00 do 20.00, albo bezpośrednio w punkcie szczepień – powiedział Adam Niedzielski.

Minister podkreślił, że kwalifikacje do szczepienia dzieci przeprowadza wyłącznie lekarz.

Od środy punkty szczepień mogą zamawiać szczepionkę dla dzieci w systemie informatycznym. Procedury są takie same jak w przypadku szczepionek dla innych grup wiekowych.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl