fot. PAP/Aleksander Koźmiński

Od jutra osoby mające 69 lat będą mogły zarejestrować się na szczepienie przeciwko COVID-19

Już od jutra wszystkie osoby w wieku 69 lat mogą zapisywać się na szczepienia przeciwko COVID–19. Najnowsze informacje na ten temat przedstawił podczas wizyty we Wrocławiu pełnomocnik rządu do spraw szczepień, Michał Dworczyk.

Osobom urodzonym w 1952 roku – a jest ich ponad 460 tysięcy – zostanie podany preparat firmy AstraZeneca. Zapisy na szczepienia ruszą o 6.00 rano.

Minister Michał Dworczyk przypomniał we Wrocławiu o sposobach rejestracji.

– Po pierwsze, e-rejestracja, która jest dostępna na stronie gov.pl/szczepimysie. Tam możemy się zarejestrować na konkretny termin, w konkretnym miejscu. Po drugie, namawiamy do korzystania z kanału infolinii, która będzie dostępna pod numerem 989 od jutra, od godziny 6.00. Będzie ona dawała możliwość rejestracji dla osób w wieku 69 lat. Po trzecie, możliwość wysłania wiadomości SMS na numer 664 908 556 – powiedział Michał Dworczyk.

Minister poinformował, że jeszcze w marcu do Polski powinno trafić dodatkowe 335 tys. dawek szczepionki Pfizera.

Z kolei w drugim kwartale otrzymamy łącznie 15 mln dawek preparatów, z czego 2,5 mln będzie pochodzić od firmy Johnson&Johnson. Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu poznamy dokładny harmonogram dostaw na kolejne miesiące.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl