fot. TT/PremierRP

M. Dworczyk: Będziemy prosić o zaangażowanie na rzecz Białorusi w PE

Podczas spotkania z przedstawicielami sił politycznych będziemy prosić o maksymalne zaangażowanie na rzecz Białorusi w Parlamencie Europejskim, we frakcjach, w których te siły działają – mówił w Polskim Radiu szef KPRM Michał Dworczyk.  

W „Sygnałach Dnia” w radiowej Jedynce szef KPRM Michał Dworczyk był pytany o zaplanowane na środę spotkanie z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych w sprawie Białorusi.

„To spotkanie absolutnie nie jest kurtuazyjne, na spotkaniu chcemy przedstawić dotychczasowe działania rządu, i to zarówno te na forum międzynarodowym, jak i na forum krajowym. Jest pewien plan, który jest realizowany i dobrze, żeby przedstawiciele wszystkich środowisk politycznych, reprezentowanych w parlamencie mieli świadomość podejmowanych w tym obszarze kroków i działań” – mówił Michał Dworczyk.

Dodał, że celem jest chęć wyjęcia poza bieżący nawias politycznej debaty spraw związanych z Białorusią.

„Jedna rzecz o której mogę powiedzieć, o co na pewno będziemy prosić naszych partnerów politycznych, to maksymalne zaangażowanie na forum Parlamentu Europejskiego we frakcjach, w których funkcjonują. Tu bardzo ważne jest jednolite stanowisko Unii Europejskiej w sprawie Białorusi i aktywność” – zaznaczył szef KPRM.

PAP

drukuj